Vzděláváme

Od 23. 6 2011 spolupracujeme s občanským sdružení DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. Velice si této podpory vážíme. Více informací o projektech a činnostech sdružení  k nalezení na webových stránkách a Facebooku.Záleží nám na tom, aby všechny naše děti dosáhly co nejvyššího možného vzdělání. Při standardní situaci mohou být děti v našem domově do dovršení 18 let věku. Studuje-li ovšem, na základě smlouvy tvoříme studentovi veškeré potřebné zázemí a pobývá u nás do 26 let.


Díky Nadace Terezy Maxové jsme schopni maximálně podpořit vysokoškolské studium jedné z našich dívek. Držíme jí pěsti, aby svá studia úspěšně ukončila a získala tak dobré zaměstnání, které ulehčí vkročení do běžného života mimo dětský domov.

Další projekt, který velmi podporuje naše děti, je Začni správně. Tento projekt pomáhá mladým lidem z dětského domova nebo pěstounské péče, aby se po odchodu postavili na vlastní nohy a byli schopni žít plnohodnotný a samostatný život.
Školní vzdělávací program dětského domova pro školní rok 2023/2024 na téma "...Návrat ke kořenům, tradicím a pospolitosti" najdete zde. Dané téma je cílem a nedílnou součástní výchovné, vzdělávací a sociální péče věnované dětem s ohledem na jejich věk a individuální výchovné, vzdělávací a sociální potřeby.

Dalším dokumentem pro výchovu a vzdělání dětí je Roční plán výchovně vzdělávacích činností pro školní rok 2023/2024, který si můžete prohlédnout zde.